alt

Doktorunuza Sorun


Mezoterapi nedir?

Mezoterapi tedavisi ciltteki sorunların giderilmesi için cildin orta tabakasına çeşitli molekül bileşenlerinin enjekte edilmesidir. Mezoterapi enjeksiyonu için özel hazırlanmış vitaminler, hyalüronik asit, çeşitli bitki ekstreleri, koenzimler, amino asitler vb. bileşenleri özel mezoterapi iğneleri ile cilde enjekte edilir. İlk olarak 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından ağrıyı tedavisi için tanımlanan akupunktur benzeri bu tedavi yöntemi günümüzde estetik cerrahide daha çok cilt tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.

Mezoterapi ne işe yarar?

Mezoterapi tedavisi için patolojiye uygun farklı içerikler kullanılmaktadır. Mezoterapi tedavisi ciltteki kırışıklıkları azaltmak, ciltteki sarkmaları gidermek, güneş lekelerini azaltmak, cildi sıkılaştırma, cildin nem dengesinin sağlanması, cilt gözeneklerinin küçültülmesi, göz altı morluklarının tedavisi ve saç dökülmesinin önlenmesini amacıyla uygulanmaktadır.

Mezoterapi nasıl etki eder?

Mezoterapi enjeksiyonu sonrası cilt altında kollajen ve elastin salgılanması uyarılır. Ayrıca ürün içeriğinde bulunan hyalüronik asit molekülleri sayesinde cildin su tutma kabiliyeti artar ve nem dengesi sağlanmış olur. Bu etkiler sayesinde ciltte sıkılaşma, canlılık ve parlaklık gözlenir. Ayrıca saç dökülmeleri için yapılan mezoterapi tedavisin de saç köklerindeki kan dolaşımı hızlanır ve uygulanan vitamin içeriği sayesinde saç köklerinin beslenmesi sağlanır.

Mezoterapi kaç seans yapılmalıdır?

Mezoterapi tedavisi belirli seans aralıkları ile yapılmalıdır. Ortalama olarak kullanılan ürün tipine göre değişmekle birlikte 2 hafta aralıklar ile 4-6 seans yapılması önerilir.

Mezoterapi kaç günde etki eder?

Mezoterapi etkisi kişinin cilt tipine bağlı olmakla birlikte genellikle 2. Seanstan sonra görülmeye başlamaktadır.

Mezoterapi kalıcı mıdır?

Mezoterapi tedavisi güneş hasarı, yaşlanma sürecindeki kollajen yapımı azalması ve cilt kalitesinin düşmesi sürecini giderme ya da yavaşlatmayı amaçlar. Yaşlanmanın yaşantımızda devam eden bir süreç olması nedeniyle cildin yenilenmesi için mezoterapi tedavisi de belirli aralıklar ile tekrarlanmalıdır. Cilt bakımı olarak da düşünülmesi gereken mezoterapi tedavisi ağızdan alım yoluyla ciltte yeterli etkiyi yaratamadığımız çeşitli mineral, vitamin vb. bileşenlerinin direkt cilde enjekte edilmesi işlemidir. Bu nedenle belirli aralıklar ile tekrarlanması cildiniz için ideal etkinin oluşmasına yardımcı olacaktır.

Mezoterapi yan etkileri nelerdir?

alt Diğer ameliyatsız estetik uygulamaların çoğunda olduğu gibi mezoterapi işlemi de enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilir. Mezoterapi yapan doktorlar bu alanda uzman, cilt analiz yapabilme deneyimine sahip ve mezoterapi enjeksiyonu yapabilecek beceriye ve birikime sahip kişiler olmalıdır. Mezoterapi sonrası şişlik ve morluk görülebilmektedir ancak bu etkiler tamamen geçicidir. Mezoterapi sonrası alerji en istenmeyen etkilerden birisidir ve enjekte edilen bileşenlere karşı kişide alerji oluşabilme ihtimali vardır. Bu nedenle mezoterapi tedavisi yapan merkezler alerji durumunda müdahale edebilme donanımına sahip olmalıdır. Mezoterapi sonrası enfeksiyon da istenmeyen diğer bir durumdur ancak sterilite koşullarına özen gösteren bu alandan uzman doktorlar tarafından yapılan mezoterapi tedavileri sonrasında enfeksiyon görülme olasılığı oldukça düşüktür.

Mezoterapi sonrası cilt bakımı yapılabilir mi?

Mezoterapi sonrası günlük cilt bakımı işlem sonrası 3. günden itibaren yapılabilir.

Mezoterapi mi botoks mu?

Mezoterapi ile kırışıklık tedavisi botoksla kırışıklık tedavisi kadar etkin bir tedavi yöntemi olmamakla birlikte bazı durumlarda tercih edilmekte ve ya botoks ve mezoterapi kombinasyonları uygulanmaktadır. Botoks mu mezoterapi mi sorusu aslında doğru bir yaklaşım değildir. Etki mekanizması olarak botoks temelde mimik kaslarını, mezoterapi ise cildin orta tabakasını hedef almaktadır. Bu nedenle botoks mu mezoterapi mi yapılması gerektiği ya da botoks mezoterapi kombinasyonlarının uygulanması için muayene şarttır.

Mezoterapi fiyatı nasıl belirlenir?

Mezoterapi tedavisi fiyatları, kişinin cilt tipine, uygulanan ürüne ve seans sayısına göre belirlenmektedir. Mezoterapi İzmir fiyatları, işlemin yapıldığı kliniğe ve uygulama için kullanılacak ürüne göre belirlenmektedir. Mezoterapi İzmir fiyat bilgisi için 05320517433 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Yorum Gönderebilirsiniz

TıklayınTıklayınTıklayın

Bizimle
İletişime
Geçebilirsiniz

Yandaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım Gönder